Lucy, logo a pivní etiketa

Pivní etiketa pro trendy lehké pivo Lucy

Obalový design

V našem ateliéru vznikla pivní etiketa pro brand Lucy. Stáli jsme u zrodu nové značky lekhého piva se sníženým obsahem cukru. Lucy cílí na slečinky, v dobrém slova smyslu. Třetinkové láhve svěžího piva s nízkým obsahem kalorií je cool volba pro mladé kočandy, které rády popíjí lahodný mok a přitom si udrží sexy postavu a jsou in. Decentní design pivní etikety se stříbrnou ražbou na bílé etiketě podporuje pocit nevinnosti.

Příběh piva Lucy a jeho obalu

Návrhem etikety na pivo se mi splnil sen…

Rok před tím, než pivo spatřilo světlo světa, nás oslovila slečna Lucie. Přišla s prázdnýma rukama, neměla ani pivo, ani brand (za doporučení ještě jednou děkujeme logotvůrce Tomáš Vachuda). V ten moment jsem si myslel, jestli si slečna nespletla obor… Jenže někdy zádní klame…

Vývoj piva v době, kdy celá země nosila náhubky, nebyl snadný. Proto měl projekt určité zpoždění a postupně jsme překonali několik překážek. Ale kde je vůle a vytrvalý tah na branku, výsledky se dostaví. Přes počáteční nejasnosti jsme se dostali do fáze, kdy byl recept na světě a bylo jasno, jak naložit s novou značkou a s návrhy obalu.

Pivo nakonec přes mnoho brainstormingů při hledání názvu nese jméno po své zakladatelce. Navíc je ona sama ztělesněním cílové skupiny. Pivo Lucy je osvěžující nápoj se sníženým obsahem cukru a bez lepku! Aby si dámy a slečny zachovaly to správné dekorum, Lucy se stáčí jen do třetinkových láhví.

Logo i etiketa jsou jemné, v dámských barvách, použili jsme čistou bílou plochu se stříbrným dekorem. Platí zde designerské pravidlo „čím méně, tím lépe“. Na první pohled se etiketa odlišuje od klasických piv, přitom si ale zachovává pivní tvář a rozpoznatelnost. Logo i etikety jsou díky našemu obalovému designu zcela nezaměnitelné a u spotřebitelů oblíbené.

Děkuji Lucii za důvěru v nás vloženou. Práce na návrhu obalu byla čistá radost. Na zdraví!

Více o pivu Lucy Beer se můžete dočíst a pivo objednat na webu www.lucybeer.cz

Další projekty